Online kurz "Správná střední"
zajímavá zadání jen 15 minut denně
nemusíš být v určitou hodinu online
na 2 měsíce získáš parťáka s velkým rozhledem a zkušenostmi z praxe
naučíš se vybírat to nejlepší povolání a plánovat svoji budoucnost

"SPRÁVNÁ STŘEDNÍ"

pomůže vybrat střední školu a získat kariérní náskok ve složitém světě, který se mění velkou rychlostí
online kurz pro žáky 8. a 9. tříd
Kapacita kurzu a osobního poradenství je naplněna. Další klienty prozatím nepřijímám.
Je vám to povědomé? Společně si s tím dokážeme poradit
 • "Syn je v 8. třídě, do výběru se nijak nehrne. Na všechny otázky odpovídá "Nevím..."
 • "Nevím, jak se správně rozhodnout, k čemu bych se hodila, popřípadě co by mne bavilo."
 • "Mám tolik různých zájmů, baví mne hodně věcí, že si vůbec neumím vybrat směr, kterým bych se měl ubírat."
 • "Uvažuji, že půjdu na gympl a pak na vysokou, ale zase nevím, jestli už po střední by nebylo lepší mít něco v ruce."
 • "Dcera si umínila, že chce studovat taneční konzervatoř. Proboha, vždyť se tím neuživí. Jak ji říci, že by se měla porozhlédnout také po něčem jiném?"
 • "Vím, že nedám přijímačky z matiky, ale chci mít maturitu, protože povolání, o kterém sním, se vyučuje na vysoké škole. Co mám dělat? Učitelka mi řekla, že jedině učňák."
 • "Asi vím, jaký obor bych chtěl(a) studovat, ale bojím se, že se na tu školu nedostanu, je tam velká konkurence. Ale co jiného bych mohl(a) dělat, vůbec nevím."
 • "Dostali jsme Atlas školství, ale popravdě vůbec nechápu, jak se v tom vyznat a neminout obor, na který bych se hodil(a)."
 • "Vůbec nevím, kde mám začít. Netuším, jaké mám možnosti a jaké školy a obory existují. Byla by nějaká rada?"
 • "Chtěl(a) bych studovat školu, která mne bude bavit. Je to pro mne důležité být s lidmi, s kterými si budu rozumět."
 • "Chci se stát streamerem, ale to se na žádné škole nevyučuje. Potřebuji vůbec nějaké vzdělání?"
 • "Dceru vůbec nic nebaví. Dříve byla aktivní, měla spoustu zájmů, ale jak přišla puberta, vidím ji jen sedět v telefonu."
Výběr střední školy je první dospělé profesní rozhodnutí, které dokáže potrápit celou rodinu. Příprava k přijímačkám, stres, nejistota, diskuze o dobré uplatnitelnosti v oboru, přemlouvání, domlouvání, kompromisy. Listování v katalogu středních škol se zvláštním pocitem, že nevíš, co v něm hledat a jak se vyznat v nabídce téměř 6000 středoškolských oborů a více jak 8000 vysokoškolských.

Kurz je tvoji vstupenku do úspěšné budoucnosti

Pomůže ti vyznat se v sobě a pochopit, jak spojit tvoje zájmy s perspektivními obory. V kurzu se naučíš:
 • Cílevědomě si vybereš školy a obory a naučíš se vybírat povolání
  Naučíš se plánovat vzdělání a rozhodovat o výběru povolání. Výběr střední školy nebude náhodný, už po střední budeš mít určitě "něco v ruce". Na konci kurzu budeš mít jasno, na které školy budeš podávat přihlášky a PROČ a co můžeš dělat po škole. Pro úspěch v kariéře a vyšší příjmy totiž nestačí si dobře vybrat obor nebo vystudovat vysokou školu. Proč? O tom se dozvíš v kurzu.
 • Získáš srozumitelný algoritmus výběru oboru a v budoucnu dobré práce
  Zaměříš se na podstatu výběru povolání. Pochopíš, jak přistupovat k výběru škol a co očekávat od studia na střední škole, případně na vysoké škole. Získáš konkrétní informace o oborech, které tě zajímají, ale také příklady povolání, která by se ti mohla hodit. Naučíš se návyku kariérního plánování, který chybí naprosté většině dospělých.
 • Poznáš svoje silné stránky - klíč ke spokojenosti, motivaci, ale také k vyšším příjmům
  Soustředíš se na své silné stránky a jejich rozvoj a využití. Začneš si více věřit, uvědomíš si, o čem sníš a k čemu směřuješ. Získáš jistotu ve vlastních rozhodnutích a přestaneš o sobě pochybovat.
 • Uvidíš, že máš na výběr mnohem více variant
  Pomohu ti uvidět několik možných vzdělávací a kariérních strategií, včetně vysokoškolského studia. Pochopíš, že za každých okolností máš více možností na výběr. Pobavíme se o tom, které činnosti tě nabijí mimo školu, co jiného bys chtěl(a) vyzkoušet, jakou zkušenost získat a jak ti to může pomoci v budoucí práci.
 • Ušetříš spoustu času
  Nebudeš vybírat ve stresu a ve spěchu. Vyhneš se chaotickému obíhávání veletrhů škol a frustrujícími brouzdání na webech škol či v online katalozích. Budeš mít ke zvážení školy a obory, které ti doporučím cíleně. Navíc pochopíš, jak vyhodnotit svoje šance na přijetí a vybrat si dobře, zorientuješ se v oborech na vysokých školách a nepodceníš přípravu k přijímačkám. Na veletrhy škol a dny otevřených dveří zamíříš, aby sis v klidu ověřil(a) svůj předběžný výběr a doplnil(a) chybějící informace.

Podívej se co tě v kurzu čeká a z čeho se skládá

13 video lekcí s úkoly a pracovními listy / 26 kroků. Otázky ke dnům otevřených dveří a další užitečné materiály. Online podpora kurátora ve Whatsapp. Individuální zpětná vazba k úkolům.
INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP KE KAŽDÉMU DÍTĚTI: 4 online konzultace (každá 90 min.), test motivů a hodnot, individuální podpora a písemná rekapitulace s doporučením konkrétních škol, oborů a povolání
Jedinečný vhled do vzdělávacího systému - katalog oborů a povolání (střední, vyšší odborné a vysoké školy cca 70 str.). Propojení středoškolských oborů s obory na vyšších odborných a vysokých školách, příklady povolání.
Hned z úvodních lekcí kurzu pochopíš, jak vybírat povolání ve světě, který je nestabilní a nepřehledný. Principy, kterým se naučíš, ti budou sloužit celý život. Již v prvních krocích dokážeš pojmenovat své schopnosti, spojovat své zájmy s možnostmi vydělávat peníze.

V této lekci najdeš 6 videí, 4 úkoly a pracovní listy

1.0. Naše rozhodnutí ukážou, kým doopravdy jsme...
1.1. Vítej v kurzu
1.2. Vlastnosti a schopnosti
1.3. Koníčky a zájmy
1.4. Výběr z možností
1.5. Vytváření možností

Tento kurz je pro tebe, pokud...

Chodíš do 8. nebo 9. třídy, uvažuješ o studiu odborné střední školy a vybíráš z maturitních oborů. Chceš, abys po střední škole měl(a) něco v ruce.
Máš různorodé zájmy, jsi aktivní, baví tě hodně věcí, ale máš problém zorientovat se v široké nabídce oborů a vybrat si ty, které mají pro tebe smysl a perspektivu. Samozřejmě bys také chtěl(a), aby tě střední škola bavila.
V rodině máte různé názory na výběr oborů, potřebuješ si pečlivě zvážit všechny varianty a možná uvidět další.
Možná se učíš dobře, jednou z variant je gymnázium, přesto bys raději studoval(a) něco konkrétního.
Nechceš "slepě" věřit výsledkům testů, možná už nějaké máš za sebou, ale výsledky ti moc nepomohly. Potřebuješ porozumět tomu, jak svoje schopnosti a talenty využít a rozvíjet co nejlépe.
Cítíš, že toto rozhodnutí je velké, ale nevíš, jak začít, jaké informace o školách jsou důležité, kde je hledat a jak vyhodnotit. A ze všech těch otázek dospělých "Už máš vybráno? Víš co chceš studovat?" jde hlava kolem.

Možná si říkáš, že to zní dobře. Ale budeš to časově zvládat?

Chodíš přece do školy, máš doučování, tréninky a nemáš moc volného času.
Kurz běží na online platformě Thinkific s velmi intuitivním ovládáním v češtině. Krátké videolekce v délce 5-15 min. lehce zapadnou do tvého obvyklého harmonogramu.
Tímto kurzem provádím tvé vrstevníky již 8. rokem. Vím, že máte spoustu učení, doučování, koníčků, tréninky, kroužky a také potřebujete čas na odpočinek. Všechny úkoly ti budu dávkovat a přizpůsobím se tvému tempu.
Obecně se kurz skládá ze 4 modulů. Na každý budeš potřebovat 1 - 1,5 týdne. Ale pokud na některé úkoly budeš potřebovat trochu více času, jednoduše si kurz protáhneš. Dostup k materiálům kurzu budeš mít celkem 12 měsíců.
Kurzem tě budu provádět individuálně, abys věděl(a), kdy a co máš dělat, hned na začátku kurzu se spojíme ve WhatsApp. Průběžně ode mne budeš dostávat odkazy na aktuální úkoly, tipy k jejich splnění a rady k výběru střední školy a zpátky mi budeš posílat vyplněné pracovní listy.
Ke každému úkolu ti samozřejmě poskytnu individuální zpětnou vazbu. Průběžně budu přemýšlet nad obory a kariérními cestami a posílat ti tipy, které ti neposkytne žádný test ani průměrný poradce. Mám totiž velký přehled a také zkušenosti.
Čtyřikrát se potkáme online na osobních konzultacích. Probereme tvoje úvahy o středních školách, prozkoumáme hlouběji tvoje zájmy a motivaci, abychom společně dospěli k nejlepším variantám škol. Všechny konzultace probíhají v odpoledních a večerních hodinách. Domluvíme se na konkrétní den v týdnu a čas a ten budeme dodržovat po celou dobu kurzu, takže v pohodě stihneš kroužky a doučování.

Kdo jsem? A proč si myslím, že tě dokážu podpořit?

Kateřina Málková
Moje jméno je
tento kurz jsem vytvořila a provedu tě jím osobně. Jsem také zakladatelkou projektu Smartee a za sebou už mám 26 let praxe
* Díky tomu, že jsem poznala reálné firemní prostředí, řídila jsem dokonce dvě firmy, nabírala zaměstnance, organizovala práci lidem různých profesí a poznala různá odvětví (stavebnictví, IT a vývoj aplikací, marketing, vzdělání firem, management kvality, účetnictví aj.), mohu ti s výběrem povolání poradit jak se říká "z první ruky". Za sebou mám 26 let pracovního života.

* Svoje zkušenosti předávám učitelům, školním kariérovým poradcům. Mých seminářů se zúčastnilo už více než 1000 učitelů a občas přednáším také na konferencích, například jsem byla na konferenci "Technické vzdělání dětí a mládeže", nebo na mezinárodní konferenci "Celoživotní kariérové poradenství"v Hradci Králové v roce 2018, či v roce 2023 v Seči u Pardubic.

* Napsala jsem pracovní sešit "8 mýtů o volbě budoucího povolání", který jsem v roce 2019 poprvé představovala na mezinárodní konferenci kariérového poradenství IAEVG v Bratislavě. Těchto sešitů se již prodalo více než 3000 ks.
* Zároveň velmi dobře znám prostředí školství, protože v oboru kariérového poradenství se pohybuji již 8. rokem. Spolupracuji s velkou řadou základních škol v České republice (> 390 škol), pořádám projektové dny "Moje budoucnost, moje volba" pro žáky 8. a 9. tříd. Setkala jsem s více než 1500 tvými vrstevníky a pomáhala jsem jím pochopit princip výběru povolání. A tato setkání mne moc baví.

* Spolupracovala jsem s takovými firmami jako VPO Protivanov, Servis Climax, Otherm, Sulko, ŽSD, Reko, Trido, Sova Net, Jaspar nebo třeba Blockchain.info nebo Minebox GmbH. Byla jsem mentorkou startupových firem v projektu Czechekosystém agentury Czechinvest. A také jsem rozjížděla online platformu Bezones.cz

* Přitom původně jsem vystudovala obor Finance a bankovnictví a Hospodářskou politiku a správu a za sebou mám už 5 zásadních kariérních změn.

Moje praxe je dlouhá a toto slýchám často :-)

 • Kdybych se měla odhlédnout zpátky, moje jediná cesta byl gympl, protože jsem vůbec nevěděla čím chci být ani co chci dělat. Kurz a konzultace mi otevřeli mnoho cest a spoustu jiných možností. Zatím je mi nejbližší akademie a nebo administrativa EU, pořad se rozmýšlím. Chtěla bych vám moc poděkovat za veškerou pomoc a za všechny rady. Přeji hodně štěstí.
  (Foto je ilustrační)
  Anna P., žákyně 9. třídy, 14 let
  2 individuální online konzultace, kurz "Správná střední"
 • Bylo velmi užitečné dozvědět se něco nového o vlastním dítěti a jeho úvahách o budoucnosti. Syn získal srozumitelné informace, jak uvažovat o povoláních, která ho zajímají, kde hledat informace a jak s nimi naložit, jaké možnosti studia má k dispozici. Děkujeme!!!
  (Foto je ilustrační)
  Julie P., máma Kuby, 14 let
  individuální online konzultace
 • Chtěla jsem Vám poděkovat za profesionální přístup na víkendovém kurzu. Dcera byla nadšená, cítila podporu vás všech. Měla jsem pocit, že vyšla ven z kurzu jako sebevědomá dívka. Věřím, že jí ta cvičení budou ku prospěchu :) Také si pochvalovala i práci ve skupině, obvykle před chlapci má tendenci se moc neprojevovat, ale Vám se to zřejmě nějak povedlo, protože jsem si všimla ten večer kromě nadšení i smutku. Tea si absolutně samostatně vytvořila plán kroků, které potřebuje podniknout k výběru a je si jistá vlastní volbou. Uvědomila jsem si, že teď mám dokonce klidnější spánek.
  Kateřina S., máma Tey, 14 let, víkendový program
 • Odnesl jsem si spoustu věcí – líp se učit a jít do práce, co mě baví. Byli bychom rádi, kdybyste znovu přišla a dali bychom si to celé znovu. Když jste poprvé přišla, myslel jsem si, že práce s Vámi nás nebude bavit, ale celá třída se zabavila. Máme Vás moc rádi. Máme Vás moc rádi a držíme Vám palce ve Vaší práci.
  Honzík T, 8. třída základní školy
  o projektovém dni "Moje budoucnost, moje volba"
  (foto je ilustrační)
 • Tento projektový den mě i ostatním určitě přinesl překrásné zážitky k nezaplacení. Všechny aktivity byly velice užitečné a dávaly smysl každému. Vaše zkušenosti byly pro žáky též dobrou cestou, jak ukázat tu naši pomyslnou cestu k vysněným cílům. Hodně dětí jste si získala uměním upoutat a přiblížit. K podotknutí či zlepšení nic moc není. Pokračujte dál. Doufám, že nejen Vy jste nám dala cestu a my Vám zážitek.
  Jana C., 8. třída základní školy
  o projektovém dni "Moje budoucnost, moje volba"
  (foto je ilustrační)

Jste rodič a uvažujete o kurzu pro svého syna nebo svoji dceru? Pak

- vaše rodičovské argumenty, obavy a pochybnosti budou uslyšeny a pochopeny, vaše dospívající dítě dostane od vás tu nejdůležitější podporu, na kterou si bude pamatovat celý svůj život,
- ušetříte spoustu času, protože nebudete muset obíhávat různé školy a vzdělávací veletrhy (které se letos možná ani neuskuteční), zkoumat studijní plány oborů ve snaze pochopit, který z nich odpovídá schopnostem a předpokladům vašeho teenagera,
- jak napsala maminka jedné úžasné slečny, která dnes studuje pedagogickou střední školu, „dnes mám mnohem klidnější spánek",
- čím samostatnější bude váš teenager, tím více času budete mít pro sebe a pro své možná už dávno zapomenuté zájmy nebo pro restart své vlastní kariéry, a také méně obav o jeho nebo její budoucnost,
  - vaše dítě bude připraveno na značné ekonomické změny, které nastartovala současná situace, a které se projeví na trhu práce za 4 roky, kdy zrovna bude vycházet střední školy.
   Online kurz "Správná střední", smartee
   Kurz hravě zvládají osmáci a deváťáci. Nejlepším obdobím pro absolvování tohoto kurzu je 8. třída. Pokud chodíš do 7. třídy, doporučuji ti ještě určitě rok nebo půlroku počkat.
   V kurzu je důležitá tvoje aktivita, proto pokud víš, že úkoly plnit nebudeš, pak je lepší si vybrat jiný způsob rozhodování.
   Kurz není cestou řešení psychologických problémů a komunikačních problémů s teenagerem. Ty je potřeba řešit s psychologem-specialistou.
   Kurz není vhodný pro děti s akutními psychickými a psychiatrickými problémy (sebepoškozování, deprese aj. )
   Kurz bohužel nemusí zvládat děti se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP), zejména s mentálními omezeními. Dyslexie a dysgrafie, dyskalkulie nevadí:-)
   Nedokážu podpořit děti, které potřebují individuální jiný přístup (např. s poruchami autistického spektra, Aspergerův syndrom aj.). Tyto děti potřebují specifický přístup, nevyhovuje jím komunikace online na kameru. Má to i další omezení.
   Kurz neuspokojí ty, kdo očekává diagnostiku talentů a schopností a jednoznačná doporučení odborníka, na jakou školu máte jít. Nerozhoduji místo vás, ukazuji cestu jak rozhodovat.
   Kurz rovněž neslouží k tomu, aby přesvědčil dítě se vzdát směru, s kterým nesouhlasí rodiče. Může ovšem ukázat i další možnosti.

   Kurz je skvělou volbou pro každého teenagera, ale má i svoje omezení

   Kapacita kurzu a osobního poradenství je naplněna. Další klienty prozatím nepřijímám.

   Online kurz "Správná střední"

   13 lekcí, velký katalog SŠ a VŠ oborů, s moji osobní podporou
   8500
   Vyberte způsob úhrady kurzu

   * Cena je konečná a neobsahuje DPH (nejsem plátce).
   Kurz můžete uhradit v průběhu odeslání objednávky platební kartou, anebo později bankovním převodem. Po odeslání objednávky obdržíte její automatické potvrzení s platebními údaji.
   Kurz je možné uhradit na splátky. V tomto případě v rozbalovacím seznamu si vyberte variantu "uhradím nadvakrát". První splátku ve výši 4 250 Kč uhraďte hned po odeslání registrace. Fakturu na druhou splátku vystavím a zašlu o měsíc později.

   Podmínky poskytnutí služby se řídí Všeobecnými obchodními podmínkami. Kurz není určen kariérovým poradcům a pedagogům.
   Potřebujete s něčím poradit? Napište mi
   Close
   Potřebujete s něčím poradit? Napište mi
   Ujišťuji Vás, že odeslání dotazů ke kurzu neznamená udělení souhlasu se zasíláním reklamních sdělení!
   Fotografie a ilustrace na webu: Freepik, Unsplash
   Copyright @ 2016 - 2023 Kateřina Málková, SMARTEE