Online kurz "Správná střední"
zajímavá zadání jen 15 minut denně
nemusíš být v určitou hodinu online
získáš cenné rady od parťáka s velkým rozhledem a zkušenostmi z praxe
Vybereš si tu nejlepší školu a v budoucnu dokážeš vybrat práci, která tě bude bavit

"SPRÁVNÁ STŘEDNÍ"

pomůže vybrat střední školu a získat kariérní náskok ve složitém světě, který se mění velkou rychlostí
online kurz pro žáky 8. a 9. tříd

Výběr střední dokáže potrápit celou rodinu

Příprava k přijímačkám, stres, nejistota, diskuze o uplatnitelnosti v oboru, přemlouvání, domlouvání, kompromisy...
Kdo se vyzná v 6000 variantách středoškolských oborů a více jak 8000 oborech na vysokých školách?
A co když si něco vyberu, a za rok mne to přestane bavit? Anebo za 4 roky mé povolání třeba vůbec přestane existovat?
Chceš vědět, jak vybírat školu a povolání snadno a zajímavě?
Pak kurz "Správná střední" je přesně to, co hledáš.
K výběru správné střední tě přivedou tyto 4 kroky
I. Mohu. Zdroje mé síly
Možná už ses snažil(a) přijít na to, který obor je pro tebe ten pravý, nebo jak najít v katalogu škol nejen tu správnou, ale také tu nejlepší školu pro tebe. Jenže to šlo ztuha, a tak ses rozhodl(a) odložit své pátrání na lepší časy. A teď ti můžu říci, že lepší časy nastaly, protože v tomto kroku konečně pochopíš, jak začít vybírat střední školu a neodevzdat svůj hlas první náhodné. Ale hlavně se zaměříš na zkoumání svých silných stránek a zájmů. Právě v nich najdeš první klíč ke správné odpovědi.
II. Chci. Zdroje mé motivace
Každý by chtěl, aby ho střední škola bavila. Souhlasím, je to důležité také proto, že studium bude určitě náročnější. A jak víme, člověk je schopen mnoha věcí a je v nich dobrý, pokud ho něco baví, pokud ve své činnosti vidí smysl. Ovšem co způsobí to, že většinu studentu střední škola baví, ale po maturitě si každý druhý uvědomí, že si měl vybrat něco úplně jiného? Zde najdeš druhý klíč ke své správné volbě.
III. Hledám. (Ne)omezené možnosti
Je velmi těžké zorientovat se ve velkém množství profesí a oborů, zejména pokud jsi o nich nikdy předtím neslyšel(a). Proto si lidé nejčastěji vybírají spíše to, co znají, než to, co jim bude skutečně vyhovovat. A v praxi se pak snaží přizpůsobit práci, která se jim ve skutečnosti vůbec nelíbí, v domnění, že jiné možnosti prostě nejsou. Ale není tomu tak. V této části kurzu získáš třetí klíč ke správné volbě a sestavíš svůj seznam potenciálních škol a oborů.
IV. Rozhoduji. Správná střední na dosah
Dospělí si často myslí, že když vezmeš v úvahu všechny důležité informace, projdeš 150 tisíc testů, určitě si vybereš ten správný obor. Ale to není pravda. Každý test je standardizovaný, zobecněný soubor otázek, "průměrná teplota v nemocnici". Jenže ty nejsi průměr, jsi jedinečný / jedinečná. A je důležité, abys viděl(a) svou vlastní cestu, svůj vlastní ikigai. V tomto kroku získáš poslední, čtvrtý klíč k tvému správnému rozhodnutí.
Zajímavé, ALE
jak to funguje?
Chodím do školy a nemám moc času
Potřebuješ jen počítač a internet a můžeš se do toho pustit vlastním tempem
Až se přihlásíš do kurzu, celý proces výběru škol a povolání budeš mít rozdělený na na 17 malých kroků. Ke každému najdeš video (cca 10 min.) a zajímavý úkol, který ti pomůže pochopit, na co se hodíš. Další 4 videa a audio nápovědy tě dovedou k výběru tvé správné střední školy.
Vybrat si nejvhodnější dny a dospět k tvému rozhodnutí ti pomůže "tracker", neboli plánováč, který najdeš hned na začátku pracovního sešitu (37 str.). Zapisuj všechny své myšlenky a na konci kurzu budeš mít svoje první kariérní portfolio, které ti na střední usnadní tvůj další profesní výběr.
Uvnitř najdeš nejen unikátní katalog středoškolských a vysokoškolských oborů a povolání, ale také 2 kariérní dotazníky (testy) a nápovědy k jejich vyhodnocení, které jsem připravila přímo pro tento kurz.

NAPORCUJ VELKÉHO slona NA STEAKY
VYTVOŘ Své první kariérní portfolio
VLASTNÍ TEMPO A spousta nápověd uvnitř

Budeš mít moji osobní podporu!
Kdykoli ti nebude něco jasné, nebo budeš chtít poradit s výběrem, získat názor zkušeného parťáka, pomoci najít chybějící informaci, pochopit, co znamená výsledek testu atd., můžeš mi napsat do diskuze ke každé lekci. Všechny lekce kurzu si samozřejmě mohou poslechnout také rodiče. I oni mi mohou v průběhu kurzu napsat. Odpovím opravdu každému!
Kateřina Málková
autorka kurzu "Správná střední" a projektu Smartee.cz
8 let žákům základních a středních škol pomáhám se vyznat v sobě a plánovat svoje vzdělání tak, aby je budoucí práce naplňovala a dobře uživila.
Děti nejvíc oceňují, že nejsem učitelka, ale člověk z praxe, že nevyprávím jim něco z příruček, ale sdílím zkušenosti z reálného života.
Osobně jsem pracovala s téměř 3000 žáky základních škol v rámci 4 hodinových projektových dnů, dvoudenních víkendových kurzů a na individuálních konzultacích.
První verzi online kurzu "Správná střední" jsem spustila v roce 2018. Byla jsem první, kdo něco podobného pro děti připravil.
V roce 2019 jsem napsala pracovní sešit "8 mýtů o volbě budoucího povolání", který kromě žáků a rodičů inspiruje kariérové poradce na téměř 400 školách po celé České republice. Dnes je dostupný už pouze v elektronické verzi.
Od roku 2016 jsem byla řečníkem na několika konferencích kariérového poradenství včetně dvou mezinárodních. Mých přednášek, kurzů a školení se zúčastnilo více jak 1000 kariérových poradců.
Za sebou mám již 26 let pracovního života. Byla jsem jednatelkou 2 firem ve stavebnictví. Pracovala jsem se startupy. Mám zkušenosti z marketingu, firemních financí, výrobního prostředí, IT a samozřejmě školství.
Spolupracovala jsem s mnoha firmami a díky tomu, že celý život podnikám, poznala jsem spoustu životních a profesních příběhů různých lidí: podnikatelů, zaměstnanců, studentů.

Mám pro tebe další dárek!

1. Co je úspěch, peníze nebo štěstí?
2. Jak zapadnout do nového kolektivu a získat nové přátele, i když jsi introvert
3. Odpočívej! Kdy lenost neškodí
4. Dvě pravidla bohatých lidí
5. Jak říkat "ne" a mít ze sebe dobrý pocit
6. Jak se stát vysoce placeným profesionálem
7. Jak všechno stíhat a proč potřebujeme čas pro sebe
8. Proč závidíme a kdy to může být užitečné
9. Jak se vypořádat s negativními emocemi a nezkazit si den
10. Ikigai. V čem se Japonci nemýlí
Tento kurz není jen o výběru střední školy, ale o tom jak získat větší sebedůvěru a dosahovat svých cílů
Proto jsem navíc připravila 10 audiopodcastů s malým úkolem. Prohloubí to, čemu se naučíš v kurzu, a pomohou si poradit v různých situacích a více si věřit.

Pouze při objednání kurzu do 25. srpna získáš ho za letní cenu
a ode mne navíc dostaneš elektronickou verzi (v pdf) dnes již legendárního pracovního sešitu "8 mýtů o volbě budoucího povolání"
 • Kdybych se měla odhlédnout zpátky, moje jediná cesta byl gympl, protože jsem vůbec nevěděla čím chci být ani co chci dělat. Kurz a konzultace mi otevřeli mnoho cest a spoustu jiných možností. Zatím je mi nejbližší akademie a nebo administrativa EU, pořad se rozmýšlím. Chtěla bych vám moc poděkovat za veškerou pomoc a za všechny rady. Přeji hodně štěstí.
  (Foto je ilustrační)
  Anna P., žákyně 9. třídy, 14 let
  2 individuální online konzultace, kurz "Správná střední" 2022
 • Bylo velmi užitečné dozvědět se něco nového o vlastním dítěti a jeho úvahách o budoucnosti. Syn získal srozumitelné informace, jak uvažovat o povoláních, která ho zajímají, kde hledat informace a jak s nimi naložit, jaké možnosti studia má k dispozici. Děkujeme!!!
  (Foto je ilustrační)
  Julie P., máma Kuby, 14 let
  individuální online konzultace
 • Chtěla jsem Vám poděkovat za profesionální přístup na víkendovém kurzu. Dcera byla nadšená, cítila podporu vás všech. Měla jsem pocit, že vyšla ven z kurzu jako sebevědomá dívka. Věřím, že jí ta cvičení budou ku prospěchu :) Také si pochvalovala i práci ve skupině, obvykle před chlapci má tendenci se moc neprojevovat, ale Vám se to zřejmě nějak povedlo, protože jsem si všimla ten večer kromě nadšení i smutku. Tea si absolutně samostatně vytvořila plán kroků, které potřebuje podniknout k výběru a je si jistá vlastní volbou. Uvědomila jsem si, že teď mám dokonce klidnější spánek.
  Kateřina S., máma Tey, 14 let, víkendový program
 • Vaše semináře patřily k nejlepším, které jsem absolvovala a jsem ráda, že jsem se k nim mohla vrátit. Některé Vaše metody jsem již využila při práci se svými žáky, od letošního roku vyučuji volbu povolání jako součást občanské výchovy v 8. a 9. ročnících, žáky dané aktivity bavily, přišly jim atraktivní, zajímavé. Moc Vám za Vaši práci a inspiraci, kterou účastníkům Vašich kurzů předáváte, děkuji.
  Učitelka a kariérová poradkyně ze základní školy Miroslav
 • Odnesl jsem si spoustu věcí – líp se učit a jít do práce, co mě baví. Byli bychom rádi, kdybyste znovu přišla a dali bychom si to celé znovu. Když jste poprvé přišla, myslel jsem si, že práce s Vámi nás nebude bavit, ale celá třída se zabavila. Máme Vás moc rádi. Máme Vás moc rádi a držíme Vám palce ve Vaší práci.
  Honzík T., 8. třída základní školy
  o projektovém dni "Moje budoucnost, moje volba"
  (foto je ilustrační)
 • Projektový den "Moje budoucnost, moje volba" mě i ostatním určitě přinesl překrásné zážitky k nezaplacení. Všechny aktivity byly velice užitečné a dávaly smysl každému. Vaše zkušenosti byly pro žáky též dobrou cestou, jak ukázat tu naši pomyslnou cestu k vysněným cílům. Hodně dětí jste si získala uměním upoutat a přiblížit. K podotknutí či zlepšení nic moc není. Pokračujte dál. Doufám, že nejen Vy jste nám dala cestu a my Vám zážitek.
  Jana C., 8. třída základní školy
  o projektovém dni "Moje budoucnost, moje volba"
  (foto je ilustrační, jméno je pozměněno)

Co když se mi kurz
nebude líbit?
Myslela jsem i na to
Pokud zjistíš, že kurz ti nevyhovuje,
napiš mi nejpozději do 14 dnů
od získání přihlašovacích údajů a já ti vrátím peníze
ONLINE KURZ "SPRÁVNÁ STŘEDNÍ"
 • 21 videolekce online kurzu s úkoly a nápovědami ke každé lekci
 • Pracovní sešit "Moje portfolio" obsahující pracovní listy a klíče ke kariérním dotazníkům (pdf, 37 str.)
 • Katalog středoškolských a vysokoškolských oborů a povolání (pdf, 73 str. )
 • 10 bonusových podcastů "Jak si více věřit"
 • Online individuální podpora a odpovědi na dotazy (v diskuzích k jednotlivým lekcím kurzu)
 • Přístup ke všem materiálům na dobu 12 měsíců.
 • JEN DO 25. SRPNA! Letní cena kurzu a pracovní sešit "8 mýtů o volbě budoucího povolání" (elektronická verze, pdf, 76 str., bez nutnosti tisku)
3850
4650
Potřebujete s něčím poradit? Napište mi
Close
Potřebujete s něčím poradit? Napište mi
Ujišťuji Vás, že odeslání dotazů ke kurzu neznamená udělení souhlasu se zasíláním reklamních sdělení!