smartee.cz
Obvykle všichni deváťáci netrpělivě čekají na vzdělávací veletrhy. Vybírat střední školu z katalogů nebo virtuálně, pouze na základě video prezentací oborů a informací na webech škol, totiž je opravdu těžké. Je to prostředí, kde člověk stráví 3 nebo 4 roky svého života, do kterého vstoupí ještě jako dítě a které opustí už jako téměř dospělý. Je hodně důležité se setkat s lidmi, učiteli a studenty, a procítit atmosféru prostředí, které tě bude formovat.

Určitě také ve svém výběru nechcete nic podcenit. Právě proto každý rok pro Vás pečlivě připravuji tento přehled většiny veletrhů středních škol, abyste na jednom místě a přehledně našli první důležité informace o jejich konání a na stránkách pořadatele, na které ve většině případů vede každá záložka, se podívali kdy a kde se koná přehlídka škol a jaké další doprovodné akce vás tam čekají.
Online kurz "Správná střední"

Veletrhy středních škol 2023/24
(všechny veletrhy již proběhly, aktualizaci pro rok 2024/25 čekejte na podzim )
kliknutím na položku budete přesměrováni na stránku pořadatele veletrhu, přesné informace k veletrhům (datum a místo konání) Vám poskytnou jejich pořadatelé. Projekt Smartee NENÍ POŘADATELEM žádného z uvedených veletrhů. Na podzim v regionech se konají menší lokální veletrhy, burzy a přehlídky středních škol. O možnostech a termínech konání ve Vašem okolí se informujte na základní škole, kam chodí Vaše dítě.
V případě, že se datum konání veletrhu uvedený na této stránce liší od data uvedeného pořadatelem, vždy platí datum uvedené na stránce pořadatele, na kterou se dostanete kliknutím na záložku.