smartee.cz
8 mýtů o volbě budoucího povolání
moderní průvodce výběrem středoškolského oboru
pro žáky 8. a 9. tříd základních škol
provede procesem rozhodování
nabídne 51 úkolů vedoucích k sebepoznání
vyvrátí 8 nejrozšířenějších mýtů o výběru školy
v každé kapitole najdete cvičení na identifikaci talentů v 9 klíčových oblastech
naučí spojovat přirozené schopnosti se získávanými profesními návyky
pomůže nahlédnout do práce budoucnosti
Pracovní sešit, 72.str.
245 Kč (+ poštovné 80 Kč)
Cena bez DPH (nejsem plátce)
VYPRODÁNO

V sešitu se zaměříme na

Sebepoznání s teorií mnohočetné inteligence Howarda Gardnera
Sebepoznání je klíčem ke všem důležitým rozhodnutím. V profesních rozhodnutích pochopení svých schopností, vlastností a motivů vede k dobrému výběru práce, osobní efektivitě a spokojenosti. B období dospívání je důležité se opřít o své silné stránky. V jejich jádru leží přirozená nadání. Není snadné je ovšem pojmenovat. Schopnost navázat komunikaci, manuální zručnost, umění vysvětlovat aj.
1. Dělej co tě baví
2. Práce na celý život
3. Poptávka na trhu práce
4. Mám ještě dost času na rozhodnutí
5. Hledáš školu v místě bydliště?
6. Holky do IT (ne)patří
7. Rozhodují šance na přijetí
8. Stačí diplom a dobrý prospěch?
8 kapitol s navazujícími na sebe úkoly
Návyk rozhodování k nezaplacení
V 19. století bylo důležité, do jaké rodiny jste se narodili. Povolání a jmění se často dědila, stejně tak jako myšlení chudoby či dostatku.
Ve 20. století vzdělání mohlo zajistit prestižní povolání, uznání a lepší životní úroveň fakticky na celý život. Profesní seberealizace se stála dostupnou také pro ženy.
Ve 21. století, době technologií a informací, je důležité se umět rozhodovat, cítit trendy a jasně chápat, kterého cíle chcete dosáhnout.
"Občanská výchova po celou dobu distanční výuky nebyla na naší škole vyučována online, jako hlavní předměty, ale formou zadávání práce 1x za 14 dní. A já jsem chtěla o volbě povolání s dětmi hlavně MLUVIT. Musím ale říct, že i za těch pár hodin v květnu/červnu, kdy jsme v 8. ročníku pracovní sešity používali, se povedlo děti na téma POVOLÁNÍ, VÝBĚR ŠKOLY moc pěkně rozmluvit, děti tohle téma opravdu zajímá, mají spoustu otázek."

Mgr. Hana Halešová
Základní škola Trhové Sviny
Pracovní sešity inspirují pedagogy a žáky na více jak 350 základních školách v České republice
Dnes organizuji a lektoruji vzdělávací semináře pro pedagogy ze základních a středních škol, za sebou mám více jak 500 odlektorovaných hodin osobně a online. Napsala jsem pracovní sešit "8 mýtů o volbě budoucího povolání. Reloaded" a vytvořila online kurz "Správná střední" pro žáky 8. a 9. tříd.

Do roku 2016 jako ředitelka pro rozvoj Bezones, a.s. jsem odstartovala byznys platformu pro firmy a podnikatele, zároveň radila začínajícím podnikatelům mimo jiné jako kouč pro startupy v projektu Czechekosystem agentury Czechinvest.

V letech 2002 - 2010 jsem jako jednatelka rodinné společnosti ve stavebnictví zodpovídala za finanční, procesní a personální řízení. Spolupracovala jsem s Blockchain.info a Minebox, Trido, Servis Climax, VPO Protivanov, Sulko, Otherm, Paramont CZ aj. V současné době spolupracuji s téměř 400 základními školami a dalšími organizacemi: Jihočeskou hospodářskou komorou, Střediskem služeb školám, EDUCA Quality Liberec aj.
V roce 2016 jsem díky svému staršímu synovi založila projekt Smartee, v kterém jsem se rozhodla podporovat teenagery v jejich výběru budoucí profesní cesty. Začínala jsem jako rodič a člověk z praxe, bez pedagogického vzdělání, ale s velkým odhodláním donést dětem principy, o kterých se ve školách nevyučuje.
student 1. ročníku Střední průmyslové školy Purkyňova, Brno
Filip
"Mezi mé koníčky patří e-sport a posílování. Také jsem taková třídní vrba, vždy se snažím vyslechnout spolužáky a podpořit je, když jím není dobře. Od 13 přemýšlím nad tím, že bych chtěl podnikat. Rodiče mne v tom podporují. Také mi jde matika. Výsledky profesních testů mne vedly k Managementu sportu nebo Podnikání. Podal jsem přihlášku na sportovní gymnázium, ale cítil jsem, že to není ono. Vůbec jsem si neuvědomoval, že ve fyzice téma elektrický proud chápu velmi snadno. Díky aktivitám ve Smartee jsem začal přemýšlet právě o těchto směrech. Nakonec jsem podával přihlášky na Autotronika a Mechanika Elektrotechnika. Napoprvé jsem se dostal na druhý obor, na první sice ne, ale rozhodl jsem se, že se nebudeme odvolávat. Studuji jednu z nejlepších technických škol v Brně, jsem se svým výběrem spokojený."
Click to order
Rekapitulace objednávky
Total: 
Vyplňte prosím dodací údaje
Jméno, příjmení
Váš e-mail
Telefonní číslo
Dodací adresa (ulice, čp., obec, PSČ)
Způsob doručení
Payment method