Usnadní výběr střední školy

Naučí vidět talenty nejen ve školních předmětech
Pomůže spojovat přirozené schopnosti s různými obory
Vybaví návykem samostatného rozhodování
Podpoří cílevědomí a motivaci
Nedovolí nic podcenit
Připraví na proměnlivou budoucnost
Ověřeno více jak 2000 zákazníky a 400 základními školami

Pracovní sešit - trénink
pro žáky 8. a 9. tříd základních škol

elektronická publikace, formát pdf, 76 str.
ISBN 978-80-11-02523-6 (není určeno pro školy)
Cena je konečná, DPH 0 %
Pracovní sešit "8 mýtů o volbě budoucího povolání"
kapitol
"Očekávala jsem zase další příručku od dospělých s poučkami jak správně vybírat střední školu. Našla jsem zajímavého průvodce, který mně pomohl začít vidět své silné stránky ve zdánlivých maličkostech. Pochopila jsem, jak si vybírat povolání a v budoucnu vysokou školu, kterou chci zkusit. Budete potřebovat si udělat čas na každé cvičení, ale to vůbec není problém, jen bych doporučila neodkládat rozhodování na poslední chvíli. Informací, které si člověk potřebuje zvážit a objevit, je opravdu dost. S tímto sešitem se rozhodně neztratíte."
- Niky, 14 let -
úkolů
podcastů
odkazů
oblastí
8 klíčových otázek, nad kterými stojí za to se zamyslet při výběru střední školy
krok za krokem přivedou ke správnému rozhodnutí, posvítí na talenty a schopnosti a podpoří sebedůvěru
doplní každé téma a nabídnou další úhel pohledu na každý z 8 mýtů o výběru povolání, dovolí si stanovit kritéria pro výběr své správné školy a oboru
na informační zdroje pomohou najít školu v dosahu, zorientovat se v pravidlech přijímacího řízení, připravit se na talentovky či odvolání
talentů, v kterých teenager dokáže objevit a pojmenovat svoje pozitivní vlastnosti, schopnosti a talenty, které nezachytí známky
(foto je ilustrační)

Snazší a promyšlenější volba

Sešit učí si všímat a vážit malých úspěchů, z kterých se skládá sebedůvěra a sebejistota a vybírat pro sebe ty nejlepší a nejvýhodnější varianty profesních činností.
Pomáhá odpovědět na otázku "Proč se hodím na toto povolání?", na kterou žáci velmi těžko hledají odpovědi.
Dává teenagerovi právo nesouhlasit, utvářet si vlastní názor a umět ho obhájit, zároveň učí uvažovat o sobě, o svých cílech a smyslu vzdělání a jeho vlivu na budoucí dospělý život a profesní perspektivy.
Rozvíjí návyk samostatného a zodpovědného rozhodování ve vztahu k budoucí profesi a své studijní cestě.
Dělí složitý a stresující úkol na několik snadno pochopitelných kroků.

Soustřeďuje pozornost na talenty a návyky v osobnostní sféře, na které ve skutečnosti závisí spokojenost s životem a s prací, ale také i výše příjmů.
Pomáhá pojmenovat talenty v 9 oblastech inteligence (podle Howarda Gardnera), které se ve škole neznámkují, ale které v kombinaci se školními předměty pomohou lépe pochopit, kterým oborům dát přednost.
Na příkladu výběru střední školy učí vybírat cíle a plánovat jejich dosažení, což je nejdůležitější návyk pro úspěšný kariérní rozvoj.
Stačí jen plnit úkoly a dojít až do konce sešitu.

elektronická publikace, formát pdf, 76 str.
ISBN 978-80-11-02523-6 (není určeno pro školy)
Cena je konečná, DPH 0 %
  S prvním dítětem se učíte vybírat střední školu a povolání znovu, protože zjišťujete, že Vaše zkušenosti s výběrem střední školy už dávno neplatí. A je skvělé, když se to povede a škola teenagera baví. Ale není tomu tak vždy. Proto rodičovská podpora je důležitá nejen při výběru střední školy, ale také v průběhu středoškolského studia.

  S druhým dítětem jste již moudřejší, už víte, jaké kroky podniknout, ale před Vámi je úplně jiný člověk s vlastním byť někdy nezralým pohledem na svět, s jinými zájmy, schopnostmi a motivací. Nejtěžší a nejstresující výzvou pro rodiče je pokusit se vlézt svému dítěti do hlavy a pochopit, na jaké povolání se asi hodí. Mnohem lepší a příjemnější cestou je naučit ho přemýšlet a rozhodovat samostatně. Ostatně právě to mu v budoucnu pomůže dosahovat svých cílů, cítit se bezpečně v tomto nejistém světě.

  8 let v kariérovém poradenství pro teenagery z celkem 24-leté podnikatelské praxe, setkání s více jak 1000 žáky 8. a 9. tříd v projektových programech pro základní školy, komunikace s více jak 1000 pedagogy v pořádaných mnou kurzech pro školní kariérové poradce a spolupráce s dětmi v online kurzu "Správná střední" a v individuálních konzultacích mne přivedla k vydání tohoto sešitu.

  Není o tom, co si myslí teoretici o "správném" výběru povolání a střední školy. Díky živé komunikaci se spoustou teenagerů a také díky tomu, že i sama jsem mámou dvou kluků, přesně vím, co v dnešní nestabilní době děti skutečně potřebují, aby si vytvořily pevné základy pro svoji profesní budoucnost.
  Kateřina Málková
  autorka pracovního sešitu,
  zakladatelka Smartee, kariérové poradenství pro mládež
  kariérová poradkyně a lektorka